Zgušnjivač hrane bez glutena


Saveti

Aru prah je beli prašak koji se dobija od korena tropske biljke (Maranta arundinacea), bez ukusa je i koristi se kao zgušnjivač hrane i umaka. Aru prah je specifičan jer ima veću moć zgušnjavanja od pšenićnog brašna, i ne sadrži gluten.


Južnoamerička biljka Maranta arundinacea, dobila je naziv arrowroot (strelasti koren) jer se nekada koristila za lečenje rana od otrovnih strela. Danas se obično koristi kao skrob koji se dobija od korena, i ima upotrebnu vrednost u kulinarstvu. Odličan je zgušnjivač kod pripreme jela, gustih supa, umaka i dečije hrane. Ne sadrži gluten, pa je pogodan  za sve koji se pridržavaju bezglutenske ishrane.

Aru prah ima dva puta veću moć zgušnjavanja od pšeničnog brašna, i za razliku od kukuruznog  stvara gustoću ali se ne razgrađuje. U kombinaciji sa kiselim i voćnim sastojcima takođe se ne razgrađuje, pa je odličan za voćne gelove i kisele umake.  Otporan je na smrzavanje i odmrzavanje. Ne preporučuje se za korišćenje sa mlečnim proizvodima, osim za sladoled, jer prozvodu neželjenu teksturu.

Savet: Aru prah treba koristiti sa vodom sobne temperature kako bi se stvorila konzistencija kaše. Preterano zagrevanje praha izaziva njegovo raspadanje i smesu koja nije dovoljno gusta. Ovaj prah se može zameniti u bilo kojem receptu umesto kukuruznog ili pšeničnog skroba.


Preporučeni proizvodi

Heljda oljuštena organic

Zbog svog biohemijskog sastava i hranlji...

Kinoa crna 200g BIO

Kinoa je lako svarljiva žitarica. Ne sad...

Sapun od kozjeg mleka neven Zelj

Lekovitost kozjeg mleka je poznata zbog ...

Umagel 500ml Shenemil

Umagel je ekološki dodatak na bazi gline...

Suncokret puter 250ml Hajdukov

Pored toga što se koristi kao namaz, od ...


Pogledaje još

Sok breuss koktel Biota

Sok Biotta Breuss se pravi od organski u...

Eterično ulje bor 10ml Kirkolina

Etarsko ulje bora je jedno od najstariji...

Badem krem 200gr

Badem krem moze se mazati na hleb, koris...

Puter od indijskog oraha

Indijski orah je prepun esencijalnih min...

Pasulj crni BIO 200g

Crni pasulj je dobar dijuretik, pa ima p...


Komentari

Vaše ime i prezime*
Vaš email*
Vaš komentar*


Srodni tekstovi:


Đumbir lekovita svojstva

Djumbir (lat. Zingiber officinale) je aromatična i lekovita biljka koja potiče iz Azije. Deo ove bil...

Detaljnije

Brzo jačanje imuniteta uz pomoć ovih namirnica

O tome koliko je bitan imunitet organizma većina ljudi shvatila je tek nakon što nas je zades...

Detaljnije

Prirodno izbeljivanje zuba

Lepi i beli zubi su osnovni stub zdravlja. Kako bi sačuvali belinu zuba, potrebno  je da ostavi...

Detaljnije

Pročišćavanje arterija i sprečavanje ateroskleroze

Ateroskleroza, tj. zakrčenje krvnih sudova usled nagomilavanja štetnih naslaga, jedan je od p...

Detaljnije
Copyright © 2018 Zdravisimo. All rights reserved.
Izrada sajta by GlobalWebmasters, SEO by WBS