Kamen u bubregu - lečenje čajevima


Prirodna terapija Biljke kao lek

Kamen u bubregu predstavlja veoma teško zdravstveno stanje. Zbog njega se javljaju neizdrživi bolovi u slabinskom delu, pa se šire prema donjem delu leđa. Bolesnik često mokri, a mokrenje je jako bolno. Ponekad mokraća postaje crvena, zbog prisustva krvi.

Osobe koje imaju kamen u bubregu, moraju se obratiti lekaru, urologu. Prilikom ishrane treba da izbegavaju one soli od kojih je kamen u bubregu nastao, a to se može utvrditi laboratorijskom analizom izbačenog kamena. Preporučuje se konzumiranje velike količine tečnosti, u obliku raznih lekovitih čajeva od biljnih mešavina.

Biljne mešavine za kamen u bubregu

Sledeće kompozicije raznog lekovitog bilja preporučuju se za lečenje kamena u bubregu, ali takođe i za lečenje kamena u bešici.

1. Po 40g pupoljaka breze i trave ruse (rosopasa), i po 10g kantariona i majčine dušice. Sastojke dobro usitniti i pomešati, potopiti u 1l vode, ostaviti celu noć da odstoji, pa idućeg dana ujutru zagrejati do ključanja i kuvati 2-3 min. Kada se ohladi, procediti i piti u toku dana umesto vode. Bolje je piti nezaslađen čaj, ali ako neko ne može piti gorak čaj, može ga zasladiti medom ili nekim kiselim voćnim sokom (npr. limunom). Čaj piti 3 dana za redom, zatim napraviti pauzu od jednog dana i opet nastaviti na isti način. Kao i u slučaju drugih bolesti, i ovde je veoma važno u toku lečenja povremeno kontrolisati mokraću da bi se mogao utvrditi rezultat lečenja i da bi se mogla odrediti pravilna terapija.

2. Po 20g korena gladiša (zečjeg trna) i sladića, plodova divlje ruže (šipka) i kleke, i po 10g lista crne ribizle i korena kopitnjaka. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

3. Po 25g plodova (semena) kima, komorača, šargarepe i celera. Sve sastojke dobro usitniti (izmrviti), jer se lekoviti sastojci nalaze u unutrašnjosti plodova. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

4. Po 25g korena selena, peršuna, celera i sladića. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

5. Po 30g pupoljaka breze, sladića (slatkog korena) i lišća vinove loze, i 10g kopitnjaka. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

6. Po 25g korena gladiša (zečjeg trna), sladića i pirevine, i 25g biljke dan i noć. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

7. Po 20g pupoljaka breze, rastavića, lista kruške, bršljana i ruzmarina. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

8. Po 20g šipka, iđirota, lista koprive, cveta zove i lipe. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

9. Po 50g rastavića, po 15g troskota, šipka i zanoveta (žutilice) i 5g anisa. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

10. Po 25g korena gladiša (zečjeg trna) i selena, šipka i klekinja. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

11. Po 25g origana, majčine dušice, kantariona i ruse (rosopasa). Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

12. Po 20g rastavića, troskota, lista ruzmarina, plodova kleke i trave žutilice (zanoveta). Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

13. Po 30g plodova celera, peršuna i selena, i 10g pupoljaka breze. Sve dobro usitniti, pomešati i pripremiti i upotrebiti kao čaj pod broj 1.

14. Po 30g šipka i plodova selena i celera, i 10g ruse (rosopasa).  Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

15. Po 25g ruse (rosopasa), kukuruzove svile, peteljki od višanja i sitnice (kilavice). Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

16. Po 70g trave ruse (rosopasa) i po 10g cveta kantariona, sitnice (kilavice) i dobričice. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.

17. Po 40g lista breze i rastavića, i 20g imele. 3 kašike mešavine preliti sa ½ l kipuće vode i posle 4h ocediti i popiti u 3 doze pre jela. Ova mešavina pomaže i kod upale bubrega i povišenog pritiska.

18. Po 30g lista i pupoljaka breze, i po 20g imele i belog luka. 3 kašike mešavine preliti sa ½ l kipuće vode i posle 4h ocediti i popiti u 3 doze pre jela. Ova mešavina pomaže i kod upale bubrega i povišenog pritiska.


Preporučeni proizvodi

Ovsene mekinje 250g Muso

Ovsene mekinje možete dodavati u jogurt,...

Suvo grožđe 100g BIO

Organski proizvod....

Kus kus organic 0.5kg

Kuskus je lomljena integralna pšenica. P...

Apimix extra 450g

Apimiks je prirodni pčelinji proizvod od...

Čaj probavit-filter

Mešavina lekovitog bilja za regulisanje ...


Pogledaje još

Griz heljdin 0.5 g

Heljda je vrlo bogata hranljivim sastojc...

Kalijumova so 100g

Preporučuje se kod povišenog krvnog prit...

Sok brusnica 0,5 Artfood

Ova biljka je izvor mnogih hranljivih, l...

Sok cvekle Biotta

Cvekla je poznata po mnogim lekovitim sv...

Sapun od kozjeg mleka-neven

Lekovitost kozjeg mleka je poznata zbog ...


Komentari

Vaše ime i prezime*
Vaš email*
Vaš komentar*


Srodni tekstovi:


Nedostatak vitamina u organizmu (simptomi)

Naše telo nam stalno šalje upozorenja kada nešto nije u redu. Bitno je da prati...

Detaljnije

Recept za lečenje hemoroida

Najčešći simptomi hemoroida su svrab, peckanje i bol rektalnog predela. Od hemoroida pati vel...

Detaljnije

Sremuš - lekovita svojstva i recepti

Biljka sremuš (lat. Allium ursinum), u narodu poznata i pod nazivom divlji beli luk, uglavnom...

Detaljnije

ČMIČAK NA OKU - od A do Š. Najbitniji podaci!

Postoje DVA tipa čmička na okuTermin "čmičak na oku" obično se koristi kao opšti po...

Detaljnije
Copyright © 2018 Zdravisimo. All rights reserved.
Izrada sajta by GlobalWebmasters, SEO by WBS