Kamen u bubregu - lečenje čajevima
Prirodna terapija Biljke kao lek
Kamen u bubregu predstavlja veoma teško zdravstveno stanje. Zbog njega se javljaju neizdrživi bolovi u slabinskom delu, pa se šire prema donjem delu leđa. Bolesnik često mokri, a mokrenje je jako bolno. Ponekad mokraća postaje crvena, zbog prisustva krvi.
Osobe koje imaju kamen u bubregu, moraju se obratiti lekaru, urologu. Prilikom ishrane treba da izbegavaju one soli od kojih je kamen u bubregu nastao, a to se može utvrditi laboratorijskom analizom izbačenog kamena. Preporučuje se konzumiranje velike količine tečnosti, u obliku raznih lekovitih čajeva od biljnih mešavina.
Biljne mešavine za kamen u bubregu
Sledeće kompozicije raznog lekovitog bilja preporučuju se za lečenje kamena u bubregu, ali takođe i za lečenje kamena u bešici.
1. Po 40g pupoljaka breze i trave ruse (rosopasa), i po 10g kantariona i majčine dušice. Sastojke dobro usitniti i pomešati, potopiti u 1l vode, ostaviti celu noć da odstoji, pa idućeg dana ujutru zagrejati do ključanja i kuvati 2-3 min. Kada se ohladi, procediti i piti u toku dana umesto vode. Bolje je piti nezaslađen čaj, ali ako neko ne može piti gorak čaj, može ga zasladiti medom ili nekim kiselim voćnim sokom (npr. limunom). Čaj piti 3 dana za redom, zatim napraviti pauzu od jednog dana i opet nastaviti na isti način. Kao i u slučaju drugih bolesti, i ovde je veoma važno u toku lečenja povremeno kontrolisati mokraću da bi se mogao utvrditi rezultat lečenja i da bi se mogla odrediti pravilna terapija.
2. Po 20g korena gladiša (zečjeg trna) i sladića, plodova divlje ruže (šipka) i kleke, i po 10g lista crne ribizle i korena kopitnjaka. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
3. Po 25g plodova (semena) kima, komorača, šargarepe i celera. Sve sastojke dobro usitniti (izmrviti), jer se lekoviti sastojci nalaze u unutrašnjosti plodova. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
4. Po 25g korena selena, peršuna, celera i sladića. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
5. Po 30g pupoljaka breze, sladića (slatkog korena) i lišća vinove loze, i 10g kopitnjaka. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
6. Po 25g korena gladiša (zečjeg trna), sladića i pirevine, i 25g biljke dan i noć. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
7. Po 20g pupoljaka breze, rastavića, lista kruške, bršljana i ruzmarina. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
8. Po 20g šipka, iđirota, lista koprive, cveta zove i lipe. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
9. Po 50g rastavića, po 15g troskota, šipka i zanoveta (žutilice) i 5g anisa. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
Preporučujemo:
10. Po 25g korena gladiša (zečjeg trna) i selena, šipka i klekinja. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
11. Po 25g origana, majčine dušice, kantariona i ruse (rosopasa). Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
12. Po 20g rastavića, troskota, lista ruzmarina, plodova kleke i trave žutilice (zanoveta). Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
13. Po 30g plodova celera, peršuna i selena, i 10g pupoljaka breze. Sve dobro usitniti, pomešati i pripremiti i upotrebiti kao čaj pod broj 1.
14. Po 30g šipka i plodova selena i celera, i 10g ruse (rosopasa). Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
15. Po 25g ruse (rosopasa), kukuruzove svile, peteljki od višanja i sitnice (kilavice). Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
16. Po 70g trave ruse (rosopasa) i po 10g cveta kantariona, sitnice (kilavice) i dobričice. Način pripreme i upotrebe kao kod čaja pod brojem 1.
17. Po 40g lista breze i rastavića, i 20g imele. 3 kašike mešavine preliti sa ½ l kipuće vode i posle 4h ocediti i popiti u 3 doze pre jela. Ova mešavina pomaže i kod upale bubrega i povišenog pritiska.
18. Po 30g lista i pupoljaka breze, i po 20g imele i belog luka. 3 kašike mešavine preliti sa ½ l kipuće vode i posle 4h ocediti i popiti u 3 doze pre jela. Ova mešavina pomaže i kod upale bubrega i povišenog pritiska.
Komentari
Srodni tekstovi:
Otklonite urastanje dlaka
Sigurno vam se bar jednom u životu desila ovakva situacija: nakon depilacije ili brijanja, posle nek...
DetaljnijeSurutka u službi zdravlja
Mnogi, pri samom pomenu surutke, počnu da se mršte i odmahuju glavom misleći da je u pitanju ...
DetaljnijeMaska od kvasca za lice, kožu, kosu
Još od davnih vremena kvasac se nije koristio isključivo u kulinarstvu, već i za prirodnu neg...
DetaljnijeKako ishranom popraviti krvnu sliku?
Gvožđe ima jako važnu ulogu za funkcinisanje metabolizma. Transportuje kiseonik do svih ćelija, jača...
Detaljnije